IV LIGA LUBELSKA

15 sierpnia 2023 r.
21:04

Lublinianka znowu przegrała 3:4, komplety Lewartu i Janowianki, czyli ciekawa kolejka w IV lidze [zdjęcia]

0 0 A A

Mecz Lublinianki znowu dostarczył sporej dawki emocji. Drugi raz z rzędu spadkowicz z III ligi przegrał jednak 3:4. Tym razem z Ogniwem Wierzbica

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piłkarze Marcina Zająca prowadzili 2:0 po 19 minutach, ale do przerwy było już 2:2. Obie bramki dla gości zdobył Mateusz Boczuliński. Tuż po wznowieniu gry kibice gospodarzy przecierali oczy ze zdumienia, bo zawodnik Ogniwa skompletował hat-tricka, a beniaminek niespodziewanie wyszedł na prowadzenie. Na tym emocje się jednak nie skończyły. Gospodarze wyrównali, ale długo się nie cieszyli, bo w 70 minucie na 3:4 trafił Marcel Sobiesiak. I ostatecznie zapewnił gościom komplet punktów.

– Na pewno to był ciekawy mecz do oglądania dla kibica, ale nie dla trenera, bo nerwów było zdecydowanie za dużo – śmieje się Karol Bujak, szkoleniowiec beniaminka z Wierzbicy.

– Przy wyniku 0:2 nie spodziewaliśmy się, że coś dobrego dla nas może się jeszcze wydarzyć. Tym bardziej, że pracowaliśmy nad stałymi fragmentami gry w defensywie, a jak się traci bramki mimo że się coś trenuje, to człowiek powątpiewa. Na pewno kluczowa była jednak determinacja chłopaków. Czasami umiejętności piłkarskie schodzą na dalszy plan, a wchodzą cechy wolicjonalne. Pokazaliśmy charakter i chęć zwycięstwa. Słowo klucz to serducho. Drużyna zostawiła mnóstwo zdrowia na boisku, a gol na 1:2 dał nam nadzieję. Szybki drugi spowodował, że wróciliśmy do gry. W przerwie chłopaki byli nakręceni, a pod względem mentalnym to my byliśmy w lepszej sytuacji. Po przerwie był trudny moment, kiedy Lublinianka wyrównała na 3:3. Szybko jednak odpowiedzieliśmy i mamy trzy punkty, z których bardzo się cieszymy – dodaje trener Bujak.

Janowianka z kompletem

Ogniwo wygrało na trudnym terenie, świetnie radzi sobie beniaminek z Drzewc, Łada 1945 Biłgoraj ograła jednego z faworytów do awansu, czyli Stal Kraśnik, a udane wejście w nowy sezon ma kolejny z nowicjuszy – Janowianka. We wtorek drużyna Ireneusza Zarczuka pokonała u siebie Tomasovię, a jedynego gola zdobył w 80 minucie spotkania Jurij Perin. Co ciekawe, goście kończyli zawody w dziewiątkę, a czerwone kartki obejrzeli: Bartłomiej Pleskacz i Przemysław Orzechowski. Gospodarze wykorzystali grę w liczebnej przewadze i w końcówce jednak przechylili szalę na swoją stronę.

Mogli to zrobić dużo wcześniej, ale w pierwszej połowie świetnie broniący Karol Krawczyk nie dał się zaskoczyć nawet z rzutu karnego, wykonywanego przez Michała Mistrzyka.

– Bardzo się cieszymy, bo Janów czekał na mecz czwartej ligi siedem lat. Można powiedzieć, że my jako zespół uczymy się tej ligi na nowo. Początek jest wymarzony, bo po dwóch kolejkach mamy komplet punktów, ale i dwa czyste konta. Z Tomasovią na pewno łatwo nie było, bo nie mogliśmy się wstrzelić. Bramkarz rywali trzymał ich przy życiu w pierwszej połowie i zaliczył kilka bardzo dobrych interwencji. Spodziewaliśmy się, że będzie ciężko, bo Tomasovia to uznana firma na tym poziomie. Cieszymy się jednak, że podtrzymaliśmy dobrą passę u siebie, a teraz przed nami wyjazd do Kraśnika – mówi Ireneusz Zarczuk, opiekun Janowianki.

Lewart na czele

Po dwóch kolejkach w tabeli prowadzi Lewart Lubartów, który ma sześć punktów i bilans bramkowy 6-0. We wtorek drużyna Grzegorza Białka rozbiła Grom Kąkolewnica 5:0. Od razu trzeba dodać, że trener gospodarzy Mirosław Kosowski miał do dyspozycji znacznie szerszą kadrę niż na inaugurację. W Kraśniku Grom wystąpił w ledwie siedmioosobowym składzie. Tym razem od początku zagrało 11 piłkarzy, a „Kosa” miał też kogo wpuścić na zmiany. Mecz był jednak jednostronny.

– Ani przez moment nie było zagrożenia wyniku. Ciężko było podkręcić tempo w tej temperaturze, ale kiedy otworzyliśmy wynik było już łatwiej. A po drugiej bramce kwestią czasu było, kiedy padną następne. Mamy kolejne trzy punkty i wykonaliśmy plan, bo liczyliśmy, że po dwóch kolejkach odniesiemy dwa zwycięstwa. Teraz przed nami Łada Biłgoraj – wyjaśnia Grzegorz Białek.

Motor II odwrócił losy meczu

W Bychawie Granit prowadził z rezerwami Motoru od piątej minuty. Na listę strzelców wpisał się Kamil Łappo i podopieczni Rafała Dudkiewicza długo utrzymywali korzystny rezultat. W samej końcówce pierwszej połowy wyrównał Michał Litwa, a po zmianie stron dwa razy na listę strzelców wpisał się Kacper Tracz. Przy drugim golu najpierw spudłował z „wapna”, ale pierwszy dopadł do piłki i ustalił wynik na 1:3.

– Szkoda tego wyniku, a zwłaszcza remisu do przerwy. Nie było wielkiego zagrożenia pod naszą bramką, a jednak rywalom udało się wyrównać – mówi opiekun Granitu.

– Przegrywaliśmy i prawdę mówiąc ciężko było nam dogonić rywali. Dopiero po golu na 1:1 było już trochę łatwiej. To my byliśmy stroną, która miała sytuacje, ale mecz był szarpany i powinniśmy zamknąć go zdecydowanie wcześniej. Zabrakło jednak skuteczności – dodaje Radosław Muszyński, szkoleniowiec Motoru II.

WYNIKI 2. KOLEJKI IV LIGI

Górnik II Łęczna – Huragan Międzyrzec Podlaski 1:2 (Żabiński 11 – Radziszewski 19, 44) * Opolanin Opole Lubelskie – Gryf Gmina Zamość 0:3 (Kycko 18, M. Grzęda 74, Gierała 81) * Granit Bychawa – Motor II Lublin 1:3 (Łappo 5 – Litwa 45, Tracz 65, 90) * Janowianka Janów Lubelski – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:0 (Perin 80) * Lublinianka Lublin – Ogniwo Wierzbica 3:4 (Kołacz 10, Baran 19, Kłos 65 – Boczuliński 37, 39, 53, Sobiesiak 70) * Stal Poniatowa – Kryształ Werbkowice 1:2 (Wrzyszcz 85 – Zieliński 32, Welman 74) * Grom Kąkolewnica – Lewart Lubartów 0:5 (Zieliński 13, Myśliwiecki 38, 66, Parada 68, Aftyka 71) * Łada 1945 Biłgoraj – Stal Kraśnik 2:1 (Dorosz 6, Skiba 68 – Wdowiak 64).

e-Wydanie

Sukces Bartosza Zmarzlika podczas Grand Prix w Mallili. Rekord Jasona Crumpa pobity!

Wydawało się, że zaplanowane na sobotę Grand Prix Szwecji nie zostanie rozegrane. Jednak dzięki ogromnej determinacji organizatorów ze sporym opóźnieniem zawody się odbyły. I trzeba przyznać, że warto było czekać, bo emocji było sporo, a z triumfu cieszył się zawodnik Orlen Oil Motoru – Bartosz Zmarzlik.

Gianluigi Donnarumma skapitulował już w pierwszej minucie, ale Włosi szybko odpowiedzieli
film

Najszybszy gol w historii mistrzostw Europy nie pomógł Albanii. Szybka odpowiedź Włochów

Zaczęło się sensacyjnie, ale skończyło zgodnie z planem. Reprezentacja Włoch już od pierwszej minuty przegrywała ze skazywaną na pożarcie Albanią. „Azzuri” szybko odwrócili jednak wynik. Już w 16 minucie było 2:1 i takim wynikiem zakończyło się drugie sobotnie spotkanie w grupie B finałowego turnieju mistrzostw Europy.

Lewart zakończył sezon zwycięstwem w Opolu Lubelskim

Hummel IV liga: Lewart i Janowianka zakończyły sezon zwycięstwami, kolejny trener oficjalnie odchodzi

Ostatnia kolejka Hummel IV ligi była w sezonie 23/24 bardzo nietypowa. Najczęściej na koniec rozgrywek wszyscy grają o jednej porze, a tym razem jeden mecz odbył się w środę, jeden w piątek, sześć w sobotę i jeszcze na koniec Motor II Lublin zmierzy się w niedzielę z Huraganem Międzyrzec Podlaski.

Budka Suflera zaczarowała lubelską publiczność
Zdjęcia

Za nami pierwszy z dwóch jubileuszowych koncertów Budki Suflera „Czarodzieje i hipisi”. W sobotni wieczór zespół świętujący 50-lecie istnienia zaczarował lubelską publiczność, która w nadkomplecie wypełniła widownię Muszli Koncertowej imienia Romualda Lipki w Ogrodzie Saskim.

Tak się bawiliście w ostatni weekend w Klubie 30
foto

Jeśli jesteście ciekawi, co się działo na parkiecie w popularnej "trzydziestce", to zapraszamy do oglądania naszej fotogalerii. Tak imprezuje Lublin!

IV Świdnik Air Festival. Było głośno, szybko i wybuchowo!
Zdjęcia/Wideo

Zadarte głowy, wpatrzone w niebo i okrzyki zachwytu - takie emocje wzbudzała w widzach IV edycja Świdnik Air Festival. W sobotę, pierwszego dnia imprezy na świdnickim niebie można było zobaczyć śmietankę lotnictwa, powietrzny kunszt i nietuzinkowe umiejętności.

Vladyslav Parovinchak w sezonie 2019/2020 z Motorem Zaporoże grał nawet w Lidze Mistrzów

Kiedyś występował w Lidze Mistrzów, teraz zagra w Padwie Zamość

KPR Padwa Zamość rozpoczęła kompletowanie składu na nowy sezon. Do drużyny dołączyli na razie: Ukrainiec Vladyslav Parovinchak oraz Kuba Wleklak z KPR Autoinwest Żukowo.

Daj mi tę noc! Tak się bawi Lublin
foto

W weekend zaczyna się prawdziwa zabawa! Zobaczcie fotogalerię z energetycznego i pełnego życia weekendu w Berecie. I zobaczcie, jak się bawił Lublin.

Alvaro Morata otworzył wynik meczu Hiszpanii z Chorwacją
film

Hiszpania rozpoczęła Euro 2024 od pewnego zwycięstwa nad Chorwacją [zobacz bramki]

Pierwszy z hitów fazy grupowej nie dostarczył spodziewanych emocji. Już do przerwy Hiszpania prowadziła z Chorwacją 3:0. Ostatecznie drużyna Luisa de la Fuente pokonała rywali właśnie trzema bramkami.

Sebastian Luterek żegna się z pierwszą drużyną Gryfa

Zwycięskie pożegnanie Sebastiana Luterka, Gryf pokonał walczącego o utrzymanie Górnika II Łęczna

W ostatniej kolejce Hummel IV ligi większość drużyn grała już o pietruszkę. Teoretycznie większą stawkę miały mieć tylko dwa spotkania: Gryf Gmina Zamość – Górnik II Łęczna i Motor II Lublin – Huragan Międzyrzec Podlaski. Skoro jednak w sobotę pierwszy mecz zakończył się wygraną zespołu Sebastiana Luterka, to wiadomo, że w strefie spadkowej na razie zostanie młoda drużyna zielono-czarnych. Na razie, bo trudno powiedzieć, jaka będzie przyszłość KS Cisowianka Drzewce.

W programie przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych

Światełko do Jana Pawła II. W niedzielę w lubelskich parafiach będzie można miło spędzić czas z rodziną

Parafia Matki Bożej Różańcowej przy ul. Bursztynowej oraz Św. Jana Pawła II przy ul. Biskupa Mariana Fulmana w Lublinie zapraszają w niedzielę na festyny rodzinne.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 na placu przy Kaplicy Trójcy Przenajświętszej  w Stróży.
Patronat Dziennika Wschodniego

Zapraszamy do Stróży. To była ważna data w historii Ziemi Kraśnickiej

W najbliższą niedzielę (16 czerwca) wójt Gminy Kraśnik Artur Domański i Gminna Biblioteka Publiczna w Stróży-Kolonii zapraszają na obchody 420. rocznicy włączenia Ziemi Kraśnickiej do Ordynacji Zamojskiej”. Atrakcji będzie co niemiara.

Weekenowy chill w Plenerze
foto

Czy jesteście ciekawi jak po zmroku wyglądają imprezy w Plenerze? Zapraszamy Was do naszej fotogalerii, z której dowiecie się, gdzie są najlepsze imprezy w Lublinie, i jak się bawi Lublin.

Grała dwa lata w najlepszej lidze świata. Teraz będzie zawodniczką Polskiego Cukru AZS UMCS!

Polski Cukier AZS UMCS Lublin ogłosił dzisiaj nazwisko ostatniej zagranicznej zawodniczki, która wzmocni zespół przed nowymi rozgrywkami. Lubelski klub sięgnął po niespełna 26-letnią Stellę Johnson, która ma dwuletnie doświadczenie z gry w WNBA, najlepszej koszykarskiej lidze na świecie.

Niedźwienalia za nami. Studenci PANS bawili się wspólnie z mieszkańcami

Niedźwienalia, czyli chełmskie święto żaków ma już długą tradycję. Także i w tym roku studenci miejscowej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych zaprosili mieszkańców Chełma i okolic do wspólnej zabawy.